Zalety domów

Dom szkieletowy w stanie deweloperskim

Konstrukcja o najwyższej jakości

Odpowiednio zaprojektowane i wybudowane domy o szkielecie drewnianym zachowują wyjątkową trwałość na dekady. Jeżeli dom o konstrukcji szkieletowej jest wybudowany zgodnie ze sztuką budowlaną, to przetrwa równie długo, co budynek murowany.

Domy energooszczędne Nowa Bud posiadają ściany i stropy wykonane z prefabrykowanych elementów montowanych w naszej hali produkcyjnej przez doświadczony i wykwalifikowany personel. Gwarantuje to najwyższą jakość konstrukcji, precyzyjne łączenia elementów oraz żywotność budynku.

Budowa drewnianego szkieletu

Zdrowe materiały

Niemal wszystkie materiały używane do budowy naszych domów jednorodzinnych są naturalne. Przykładamy dużo uwagi, aby wykorzystywać wysokiej jakości drewno, gips oraz wełnę mineralną produkowaną z przetworzonego bazaltu. Nasze domy pod Warszawą wykonywane są również z całkowicie naturalnych konstrukcyjnych płyt wiórowych i gipsowo-włóknowych.

Zdrowe materiały stanowią aż 95% objętości materiałowej wznoszonych przez nas budynków. Dzięki temu wewnątrz domów panuje naturalny mikroklimat, który pozytywnie wpływa na jakość życia mieszkańców.

Osiedle pod Falentami

Domy bezczynszowe

Domy Nowa Bud są całkowicie bezczynszowe, a ich mieszkańcy uzyskują własność działki wraz z wpisem do księgi wieczystej. Przyjmując średnią cenę czynszu w Warszawie na poziomie 8 zł/m², miesięczne oszczędności w porównaniu do małego mieszkania własnościowego o powierzchni 50 m² wyniosą aż 400 zł! W przypadku większych mieszkań o metrażu zbliżonym do najmniejszych inwestycji z naszej oferty, miesięczny czynsz wyniósłby aż 1200 zł!

Nowoczesny dom

Niskie koszty użytkowania

Orientacyjny roczny koszt utrzymania domu o szkielecie drewnianym z powierzchnią wynoszącą 100 m² jest porównywalny do małego miejskiego mieszkania z jedną sypialnią. W ten koszt wliczony jest: prąd, woda, kanalizacja, ogrzewanie elektryczne, drewno do kominka oraz wywóz śmieci.

Widok na szkielet budynku w wnętrza

Możliwość zmian lokatorskich

Aby obniżyć ceny i przyspieszyć prace budowlane stosujemy standaryzację domów. Jednak nasi klienci mogą samodzielnie wprowadzać do naszych projektów daleko idące zmiany dotyczące wykończenia wnętrza i wyposażenia. Energooszczędne domy o szkielecie drewnianym pozwalają na zmianę układu wewnętrznych ścian czy lokalizacji przejść pomiędzy pomieszczeniami w domu. Zmiany w projektach są o wiele łatwiejsze niż w przypadku standardowych domów murowanych.

Warto również zwrócić uwagę na to, że montaż instalacji systemu wentylacji z odzyskiem ciepła w budynkach o szkielecie drewnianym również jest szybszy i tańszy, a sam system wentylacji zapewnia o efektywniejsze działanie niż w przypadku standardowych domów murowanych. Dom o szkielecie drewnianym ma większą powierzchnię użytkową w porównaniu z budynkami tradycyjnymi, ponieważ izolacja znajduje się wewnątrz ścian, a cała konstrukcja jest znacznie lżejsza i zajmuje mniejszą objętość.

Bliźniaki z ogrodzeniem

Łatwa kontrola temperatury

Jednorodzinne domy szkieletowe mają bardzo niską bezwładność cieplną, co oznacza, że ich ogrzewanie jest szybsze, tańsze i bardziej efektywne, bowiem ogrzewaniu podlega głównie powietrze znajdujące się wewnątrz domu. W praktyce wyziębiony do 10oC dom szkieletowy bez trudu ogrzejemy do 21oC w ciągu zaledwie 2 godzin. Dom murowany osiągnie taką temperaturę w dużo dłuższym czasie, ponieważ najpierw muszą się nagrzać wyziębione ściany, a dopiero potem wnętrze budynku.

Najwięcej ciepła w budynkach ucieka przez okna - z tego powodu stosujemy specjalne, 3-szybowe okna PVC, które świetnie izolują pomieszczenia, jednocześnie wpuszczając do wnętrza dużą ilość naturalnego światła.

Widom na domy od strony ogrodu

Energooszczędność

Ściany domu szkieletowego są w całości wypełnione grubą, minimum 20-centymetrową warstwą wysokiej jakości wełny mineralnej. Dzięki temu izolacja termiczna zapewnia doskonałe parametry cieplne całego budynku. Na życzenie naszych klientów możemy dodatkowo docieplić domu i zastosować nawet 30-centymetrową warstwę izolacji w ścianach zewnętrznych. Dla porównania dom murowany ocieplany jest standardowo jedynie styropianem o grubości 10–12 cm. Współczynnik przenikania ciepła dla standardowej ściany z warstwą wełny 20 cm to U=0,19 W/m²*K. Norma uznaje za domy ciepłe takie, których współczynnik nie przekracza U=0,3 W/m²*K.

Prefabrykowane elementy konstrukcji drewnianej na fundamentach

Prosta i szybka budowa

Domy szkieletowe można łatwo zaprojektować i wykonać w standardzie energooszczędnym. Obecnie jest to jedna z najszybszych technologii budowlanych. Cały proces, od wylewania fundamentów do ukończenia domu, może trwać zaledwie zaledwie kwartał. W tym czasie jesteśmy w stanie wznieść budynek, który jest ciepły, zdrowy oraz ekonomiczny w eksploatacji. Całość budowy odbywa się z wykorzystaniem technologii suchych, więc prace mogą być realizowane również w zimie.

Umów się na
spotkanie!

Uzupełnij swoje dane. Nasz
specjalista skontaktuje się z Tobą