Zalety naszych domów

...

Konstrukcja o najwyższej jakości

Odpowiednio zaprojektowane i wybudowane domy o szkielecie drewnianym zachowują wyjątkową trwałość na dekady. Jeżeli dom o konstrukcji szkieletowej jest wybudowany zgodnie ze sztuką budowlaną, to przetrwa równie długo, co budynek murowany.

Domy energooszczędne Nowa Bud posiadają ściany i stropy wykonane z prefabrykowanych elementów montowanych w naszej hali produkcyjnej przez doświadczony i wykwalifikowany personel. Gwarantuje to najwyższą jakość konstrukcji, precyzyjne łączenia elementów oraz żywotność budynku.

...

Zdrowe materiały

Niemal wszystkie materiały używane do budowy naszych domów jednorodzinnych są naturalne. Przykładamy dużo uwagi, aby wykorzystywać wysokiej jakości drewno, gips oraz wełnę mineralną produkowaną z przetworzonego bazaltu. Nasze domy pod Warszawą wykonywane są również z całkowicie naturalnych konstrukcyjnych drewnianych płyt wiórowych.

Zdrowe materiały stanowią aż 95% objętości materiałowej wznoszonych przez nas budynków. Dzięki temu wewnątrz domów wytwarza się naturalny i zdrowy mikroklimat, który pozytywnie wpływa na jakość życia mieszkańców.

...

Pełna własność działki

Domy jednorodzinne Nowa Bud są całkowicie bezczynszowe, a ich mieszkańcy uzyskują pełną własność działki pod swoją połową bliźniaka wraz ze wpis do księgi wieczystej. Przyjmując średnią cenę czynszu w Warszawie na poziomie 8 zł/m², miesięczne oszczędności w porównaniu do małego mieszkania własnościowego o powierzchni 50 m² wyniosą aż 400 zł! W przypadku większych mieszkań o metrażu zbliżonym do najmniejszych inwestycji z naszej oferty, miesięczny czynsz wyniósłby aż 1200 zł!

...

Niskie koszty użytkowania

Orientacyjny roczny koszt utrzymania domu o szkielecie drewnianym z powierzchnią wynoszącą 100 m² jest porównywalny do małego miejskiego mieszkania z jedną sypialnią. W ten koszt wliczony jest: prąd, woda, kanalizacja, ogrzewanie elektryczne, drewno do kominka oraz wywóz śmieci.

...

Możliwość zmian lokatorskich

Aby obniżyć ceny i przyspieszyć prace budowlane stosujemy standaryzację domów. Jednak nasi klienci mogą samodzielnie wprowadzać do naszych projektów daleko idące zmiany dotyczące wykończenia wnętrza. Energooszczędne domy o szkielecie drewnianym pozwalają na niezwykle łatwą zmianę układu wewnętrznych ścian czy lokalizacji przejść pomiędzy pomieszczeniami w domu. Zmiany w projektach są o wiele łatwiejsze niż w przypadku standardowych domów murowanych.

Warto również zwrócić uwagę na to, że montaż instalacji systemu wentylacji z odzyskiem ciepła w budynkach o szkielecie drewnianym również jest szybszy i tańszy, a sam system wentylacji zapewnia o efektywniejsze działanie niż w przypadku domów murowanych. Dom o szkielecie drewnianym ma większą powierzchnię użytkową w porównaniu z budynkami tradycyjnymi, ponieważ izolacja znajduje się wewnątrz ścian, a cała konstrukcja jest znacznie lżejsza i zajmuje mniejszą objętość.

...

Łatwa kontrola temperatury

Jednorodzinne domy szkieletowe mają bardzo niską bezwładność cieplną, co oznacza, że ich ogrzewanie jest szybsze, tańsze i bardziej efektywne, bowiem ogrzewaniu podlega głównie powietrze znajdujące się wewnątrz domu. W praktyce wyziębiony do 10oC dom szkieletowy bez trudu ogrzejemy do 21oC w ciągu zaledwie 2 godzin. Dla porównania: dom murowany osiągnie taką temperaturę dopiero po 48 godzinach ogrzewania, ponieważ najpierw muszą się nagrzać wyziębione ściany, a dopiero potem wnętrze budynku.

Należy pamiętać, że najwięcej ciepła w budynkach ucieka przez okna. Z tego powodu w naszych domach stosujemy specjalne, 3-szybowe okna PVC, które świetnie izolują pomieszczenia, jednocześnie wpuszczając do wnętrza dużą ilość naturalnego światła.

...

Energooszczędność

Ściany domu szkieletowego są w całości wypełnione grubą, minimum 20-centymetrową warstwą wysokiej jakości wełny mineralnej. Dzięki temu izolacja termiczna zapewnia doskonałe parametry cieplne całego budynku. Na życzenie naszych klientów możemy dodatkowo docieplić domu i zastosować nawet 30-centymetrową warstwę izolacji w ścianach zewnętrznych. Dla porównania dom murowany ocieplany jest standardowo jedynie styropianem o grubości 10–12 cm. Współczynnik przenikania ciepła dla standardowej ściany z warstwą wełny 20 cm to U=0,19 W/m²*K. Norma uznaje za domy ciepłe takie, których współczynnik nie przekracza U=0,3 W/m²*K.

...

Prosta i szybka budowa

Domy w technologii kanadyjskiej można łatwo zaprojektować i wykonać w standardzie energooszczędnym. Na chwilę obecną jest to jedna z najszybszych technologii budowlanych. Cały proces – od wylewania fundamentów do ukończenia domu – może trwać zaledwie zaledwie kwartał. W tym czasie jesteśmy w stanie wznieść budynek, który jest ciepły, zdrowy oraz ekonomiczny w eksploatacji. Całość budowy odbywa się z wykorzystaniem technologii suchych, przez co prace mogą być realizowane również w zimie.

Umów się na spotkanie!

Uzupełnij swoje dane. Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą

W celach statystycznych oraz zapewnienia najwyższej jakości ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Cookies

×