Wybierz swój styl aranżacji wnętrza

Pragniemy, aby każdy z naszych klientów mieszkał w wymarzonym domu, który zapewni jemu i jego rodzinie harmonijną, elegancką i dostosowaną do preferencji rodziny przestrzeń. Sprawdź, jak możesz zaaranżować nasze bezczynszowe domy o szkielecie drewnianym wybierając jeden z popularnych stylów.

Nowoczesny

Styl nowoczesny to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych stylów aranżacji, z jakimi spotkaliśmy się, odwiedzając urządzone domy pod Warszawą naszych klientów. Łączy on funkcjonalny minimalizm z elegancją i wysokim poczuciem estetyki, opierając wyposażenie i dekoracje na geometrycznych kształtach i hołdując nieograniczonej przestrzeni we wnętrzach.

Domy energooszczędne zaaranżowane w stylu nowoczesnym składają się z gładkich powierzchni, sprytnie łączą szkło, metal, tworzywa sztuczne oraz drewna i skóry, a na ścianach dominują przede wszystkim czyste biele uzupełniane wstawkami z drewna czy panelami z tworzyw sztucznych. Meble w stylu nowoczesnym odgrywają drugorzędną rolę, bowiem idea funkcjonalnego minimalizmu ogranicza ilość wyposażenia. Ważną funkcję spełnia natomiast odpowiednio dobrane oświetlenie pełniące nie tylko zadanie funkcjonalne, ale przede wszystkim dekoracyjne.

Loftowy

Styl loftowy wywodzi się wprost z epoki postindustrializmu, w której to opuszczone przestrzenie przemysłowe zaczęły być przystosowywane do celów mieszkalnych. Styl loftowy odznacza się wyjątkową surowością i prostotą, łącząc minimalistyczne wyposażenie z industrialną formą. Niemniej, odpowiednio zaaranżowane wnętrze w stylu loftowym zapewni jego mieszkańcom odpowiedni poziom przytulności i komfortu bez poczucia przytłoczenia nadmiarem mebli czy bibelotów. Stylistyka loftowa stawia na otwarte przestrzenie, jasne kolory oraz możliwie dużo światła naturalnego. Charakterystycznymi elementami wykończenia wnętrza w stylu loftowym są: surowca cegła, beton, elementy szklane i metalowe, a także różnego rodzaju przemysłowe wstawki.

Klasyczny

Styl klasyczny to bez wątpienia jeden z najpowszechniej stosowanych stylów aranżacji domów jednorodzinnych. Ze względu na swoją uniwersalność, łatwość aranżacyjną i elastyczność, jest on wyjątkowo bezpieczną metodą wystroju wnętrza. Wbrew pozorom jego powszechność nie sprawia, że styl ten staje się nudny. Odpowiednio dobrane meble, kolorystyka wnętrza oraz dodatki pozwolą uniknąć wrażenia muzealności i nadmiernej statyczności pomieszczeń.

Aranżując domy o szkielecie drewnianym stylem klasycznym, warto kierować się przede wszystkim umiarem oraz poszukiwaniem symetrii połączonymi z odpowiednio dopasowaną paletą barw. Styl klasyczny tworzą przede wszystkim brązy, beże, szarości i biele, jednak warto przełamać tę statykę turkusowymi, zielonymi czy niebieskimi wstawkami. Meble w omawianym stylu powinny być przede wszystkim dobrej jakości, solidne i nierzadko nieco bardziej masywne. Świetnie sprawdzą się tu takie materiały, jak: skóra, marmury i granity, eleganckie wykładziny, perskie dywany czy egzotyczne odmiany drewna.

Skandynawski

Styl skandynawski gromadzi wokół siebie coraz większą ilość oddanych fanów. Polacy od wielu lat doceniają funkcjonalny minimalizm oparty na ekologicznych i mądrych rozwiązaniach. Styl skandynawski idealnie sprawdzi się do aranżacji mniejszych przestrzeni mieszkalnych, a jego głównymi cechami są: surowość, naturalność oraz nieco inne podejście do wystroju z minimalistycznymi elementami wzorniczymi.

Jest to świetny wybór szczególnie dla właścicieli nowoczesnych domów z oferty Nowa Bud i idealnie uzupełni domy kanadyjskie wykonane na bazie szkieletu drewnianego. Wśród kluczowych materiałów tego stylu należy wymienić: bawełnę, len, wełnę i surowce gatunki drewna. Wśród kolorów dominują szarości, brązy, beże, a także kontrastowe czernie i granaty.

Prowansalski

Styl prowansalski łączy sielankowy klimat z elegancją i staromodną funkcjonalnością. Wnętrza wykonane w stylu prowansalskim uwypuklają piękno drewnianych wykończeń uzupełnione przez motywy roślinne, zapach lawendy czy jasne i przyjemne barwy. W domach jednorodzinnych wykończonych zgodnie z nurtem prowansalskim na ścianach powinny pojawić się beżowe, szare, białe, fioletowe czy błękitne kolory w pastelowych odcieniach.

Poza tym nie może tu zabraknąć drewnianych podłóg, ciemnozielonych, białych czy lawendowych wstawek dekoracyjnych, a także lekkich drewnianych i delikatnie zdobionych mebli. Podłoga w stylu prowansalskim może być wykończona terakotą, panelami lub parkietem o kolorze jasnego lub nieco ciemniejszego brązu. Można również pokusić się o zastosowanie naturalnego kamienia. Wnętrza prowansalskie dekorowane są przede wszystkim ceramicznymi ozdobami, haftami, lnianymi narzutami na meblach czy innymi wstawkami nawiązującymi do ludowej ornamentyki.

Art deco

Styl art deco gwarantuje ponadczasową elegancję oraz finezyjne połączenie luksusu z dobrym smakiem. Jest to bez wątpienia idealny sposób aranżacji wnętrza dla wszystkich tych, którzy poszukują bezkompromisowego, bogato wyposażonego wnętrza. Domy o szkielecie drewnianym zaaranżowane zgodnie ze stylem art deco wyposażone są przede wszystkim w bogate dekoracje, drogie i wysokojakościowe meble, a wnętrza wzbogacane są pięknymi szlachetnymi materiałami – marmurami, skórami, egzotycznym drewnem, chromowaną stalą, posrebrzanymi wstawkami czy jedwabnymi lub aksamitnymi zasłonami.

Meble w stylu art deco łączą wyjątkową estetykę i wspaniałą jakość z funkcjonalnością oraz komfortem zapewnianym użytkownikom. Najczęściej wyposażenie wnętrza w stylu art deco jest obłe, masywne i wykonane na planie geometrycznych figur – piramid, rombów czy trójkątów. Podłoga zazwyczaj wykonana jest na wysoki połysk. Dominującymi kolorami we wnętrzu art deco są: szarości, beże, czernie, biele oraz brązy, a także delikatne wstawki z zieleni i czerwieni.

Który styl Ty wybierzesz?

Już wiesz, w jakim stylu urządzisz własny dom Nowa Bud? Skontaktuj się z naszymi doradcami, umów spotkanie na jednym z osiedli i wybierz wymarzony dom.

Umów się na
spotkanie!

Uzupełnij swoje dane. Nasz
specjalista skontaktuje się z Tobą